Kõnehäire
Osaline näohalvatus
Halvatud käsi
Elupäästev 112

Projekt "Tegevuskava loomine insulti käsitleva koolitusprogrammi koostamiseks"

1. august 2024
Insulditeadlikkust tõstvat projekti toetab SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital - KÜSK!

Eesti Insuldipatsientide Seltsi poole pöördub järjest rohkem inimesi, kes uurivad insulti puudutavate teemade kohta, et aidata ennast, oma lähedast, või olla spetsialistina paremini informeeritud.

Seetõttu hakkasime otsima võimalusi, kuidas neile vastu tulla ning käesolevalt saame rõõmuga teatada, et alustame uue projekti raames liikumist insulditeemalise koolitusprogrammi ettevalmistamise suunas!

Lühiülevaade projektist ja selle tegevustest

Projekti nimetus on "Tegevuskava loomine insulti käsitleva koolitusprogrammi koostamiseks", mille läbiviimise aeg 01.08.2024 - 30.11.2024.

Projekti eesmärk on luua tegevuskava insulti käsitleva koolitusprogrammi koostamiseks Eesti Insuldipatsientide Seltsi poolt esindatud sihtgruppidele ja koostööpartneritele, mis hõlmab peaaju insuldi olemust, ennetamist,  taastumisteekonda ning insuldijärgse vaimse ja füüsilise tervise toetamist.

Projekti juhib Kristiina Didrik ja assisteerib Elen Kirt Eesti Insuldipatsientide Seltsist ning arengueksperdina on kaasatud tervise- ja sotsiaalvaldkonna ekspert, huvikaitsja Ingrid Põldemaa.

Projekti toetab SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) vabaühenduste arenguhüpet ettevalmistava taotlusvooru vahenditest 4000 euroga.

Projekti käigus uurime täpsemalt välja, kes koolitust vajavad ja mis teemadel ning millised on nõuded nende koolitajatele. Lõpptulemusena valmib tegevuskava, kus on kronoloogilises järjekorras välja toodud koolitusprogrammi koostamiseks vajalikud etapid ja tegevused, eeldatav ajaline maht ning tegevuste läbiviijad (nende arv, ametinimetus või muu iseloomustav tegur).

Tegevustesse kaasame Eesti Insuldipatsientide Seltsi liikmeid ja vabatahtlikke. Lisaks viime läbi "Mõttetalgute päeva", kus saab koolitusprogrammi ettevalmistamise teemal arvamust avaldada ja ettepanekuid teha ning ühtlasi kuulata Ingrid Põldemaa ettekannet rahvusvahelise koostöö ja kogemuste vahetamise võimaluste kohta haridusvaldkonnas.